10 تا 16 مرداد هفته جهانی تغذیه با شیر مادر

شنبه ١١ مرداد ١٣٩٩ ساعت ٨:٥٦ ق.ظ   ( بازدید : 53 نفر )


شیر مادر بهترین منبع کودک می باشد، در زمینه تغذیه با شیر مادر تحقیقات نشان داده است که مصرف شیرمادربرای سلامت دندان های نوزاد ،برای مقاومت بهتر دندان هایشان بسیار مفید است.

با توجه به اینکه بخش اصلی و اعظم شکل گیری دندان های دائمی در اوایل دوران بچگی به خصوص در دو سه سال اول زندگی بچه شکل می گیرد، تغذیه مناسب و کافی در این دوران از زندگی کودکان مهم و حائز اهمیت است، همانطور که در ابتدا اشاره کردیم شیر مادر بهترین غذا برای کودک در اوایل کودکی می باشد.

از فواید شیر مادر برای دندانهای کودکان می توان به این مورد اشاره کرد که به دلیل مواد موجود در در شیر مادر پوسیدگی های دندانی در کودکان کاهش می یابد، همچنین برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های کودک به دلیل داشتن مواد ضد پوسیدگی در شیر مادر و همچنین قرار گرفتن کلسیم بر روی دندان های کودک مقاومت دندان ها بیشتر می شود. همچنین جالب است بدانید که شیر مادر موادی که باعث پوسیدگی دندان می شوند را از بین می برد.

همه موارد و ترکیبات و عناصر ضروری و لازم برای سلامت کودک در شیر مادر وجود دارد، به همین علت است که بچه هایی که از شیر مادرشان تغذیه می کنند خیلی کم و به ندرت در شکل گیری دندان هایشان دچار مشکل می شود.

شیر مادر در سلامت کلی بدن کودکان نیز مفید و موثر است، بهتر است بدانید که سلامت کلیه کودکان در سلامت دندان هایشان تاثیر مستقیم دارد، هرگونه سوء تغذیه، بیماری یا بروز اشکال در سلامت کلیه بدن کودک از جمله مشکلات عفونتی شدید یا تب دار باعث توقف در تشکیل دندان ها یا ایجاد اختلال در تشکیل دندان ها را دارد.

هر غذا و خوراکی برای کودک به غیر از شیر مادر ش نمی تواند تمامی عناصر ضروری و لازم برای بدن اش از جمله کلسیم که در سلامت و ساختار ساختمان دندان های کودک بسیار مهم است تامین کند.


منبع : واحد بهداشتی دانشکده دندانپزشکی چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.


جستجو
دندان شیری (۶۷۵۵ بازدید)
عکس (۲۲۳۳ بازدید)
عکس (۲۲۲۳ بازدید)
مسواک (۲۱۶۴ بازدید)
دندان (۲۱۵۷ بازدید)
بهداشت دندان (۱۹۹۷ بازدید)
لثه (۱۹۸۲ بازدید)
سخنان بهداشتی (۱۸۷۴ بازدید)
ل (۱۸۶۹ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...